ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
Energa - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 17 kwiecień 2020
Miejsce:
Organizator: Energa
PKN Orlen - Raport za 1. kwartał 2020 roku

Kiedy: 23 kwiecień 2020
Miejsce:
Organizator: PKN OrlenMATERIAŁY PROBLEMOWE

Korzyści ekonomiczne wynikające z zastosowania zasobnika energii w sieci niskiego napięcia
22.03.2017r. 05:27

Robert Jędrychowski, Paweł Pijarski, Sylwester Adamek, Klara Sereja ("Rynek Energii" - luty 2017)
W artykule przedstawiono analizę ekonomiczną warunków, w których wprowadzenie zasobnika energii byłoby alternatywą dla modernizacji instalacji nn, a przez to przyniosłoby wymierne efekty ekonomiczne dla operatora sieci. Zasobnik energii współpracujący z układem kontrolującym pracę sieci może łagodzić zagrożenia spowodowane nadmierną generacją lub dużymi obciążeniami występującymi okresowo.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Sum 22.03.2017r. 08:51
A ja zadam jedno pytanie, jakie jest zużycie energii na potrzeby własne zasobnika energii? Bo jasnej odpowiedzi w artykule nie dostałem, a wszyscy ten temat skrzętnie mijają. Czy to jest zgodne z polityką efektywności energetycznej?
PS
Jaki jest czas trwałości akumulatorów lub rozwiązań porównywalnych. Bo w samochodzie to ok 5-7 lat. A chyba firmy samochodowe biorą akumulatory z górnej półki (trwałość)? Dodam, że obciążenie akumulatora sieciowego będzie znacznie przekraczać obciążenie akumulatora w samochodzie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Marek P 22.03.2017r. 11:01
Autorzy powinni bardziej sprawdzać tekst pod względem błedów stylistycznych, jak również bardziej dokładnie powinni robić to recenzenci.Autorzy uciekają od odpowiedzi gdzie powinny być instalowane zasobniki energii , bo zainstalowanie ich w tym układzie jaki jest przedstawiony na rysunku jest bezsensem a porównywaniem kosztów modernizacji linii to dane przyjęte z innych opracowań. Istota magazynu energii jest wówczas kiedy w sieci znajdują się ogniwa fotowoltaiczne czy generatory wiatrowe, w analizowanym przypadku zyski ze stosowania magazynów są nikłe bo to tylko straty przesyłu które są nijakie w porównaniu do kosztów magazynów energii.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE