ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
Grupa Lotos - Raport za I kwartał 2021 r.

Kiedy: 28 kwiecień 2021
Miejsce:
Organizator: Grupa Lotos
PKN Orlen - Raport za 1. kwartał 2021 roku

Kiedy: 29 kwiecień 2021
Miejsce:
Organizator: PKN OrlenSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Odpisy obniżą skonsolidowany zysk netto Tauronu w 2020 r.
26.02.2021r. 12:49

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Odpisy obniżą skonsolidowany zysk netto Tauronu w 2020 r. o 2,62 mld zł - podała grupa w komunikacie. Wcześniej spółka szacowała ten wpływ na 2,38 mld zł.
Tauron podał w piątkowym komunikacie, że uwzględnia jeszcze zasadność obniżenia wartości bilansowej pożyczek udzielonych przez spółkę na rzecz Elektrociepłowni Stalowa Wola w wysokości 236 mln zł w odniesieniu do skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 r.

W poprzednim raporcie, z 23 lutego, czynnik ten uwzględniony był wyłącznie w odniesieniu do jednostkowego sprawozdania finansowego Tauronu.

Jak podała spółka, łączna wartość utworzonych odpisów to 3.179 mln zł (było: 2.943 mln zł), a łączny szacunkowy wpływ na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego netto to 2.620 mln zł (było: 2.384 mln zł).
Raport roczny spółki ma zostać opublikowany 31 marca.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE