ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.



KALENDARIUM WYDARZEŃ
Grupa Lotos - Raport za 2020 r.

Kiedy: 12 marzec 2021
Miejsce:
Organizator: Grupa Lotos
PKN Orlen - Raport roczny za 2020 rok

Kiedy: 15 marzec 2021
Miejsce:
Organizator: PKN Orlen



SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W wezwaniu na Polenergię złożono zapisy na 10,37 mln akcji
20.02.2021r. 19:51

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W zakończonym 17 lutego wezwaniu do sprzedaży 21,98 mln akcji Polenergii mniejszościowi akcjonariusze złożyli zapisy łącznie na 10.370.213 akcji - poinformowała spółka w komunikacie. Wzywający zdecydowali o nabyciu tych akcji i odłożeniu w czasie wycofania spółki z obrotu na GPW.
6 listopada zeszłego roku BIF IV Europe Holdings i Mansa Investments wezwały do sprzedaży 21,98 mln akcji Polenergii, uprawniających do 48,4 proc. głosów na WZ spółki.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpoczęło się 10 grudnia i pierwotnie miało potrwać do 11 stycznia 2021 r, ale zostało przedłużone do 17 lutego.

Podwyższona została też w trakcie trwania wezwania cena oferowana za akcje Polenergii. Pierwotnie wynosiła ona 47 zł, wzywający podwyższyli ją do 63 zł.
W połowie miesiąca Aviva OFE, Generali OFE oraz Nationale-Nederlanden OFE ocenili, że cena 63 zł nie odzwierciedla wartości godziwej i w związku z tym fundusze nie sprzedadzą akcji po tej cenie.

BIF IV Europe Holdings i Mansa Investments postanowiły odłożyć w czasie czynności prowadzące do wycofania akcji spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE