ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
Grupa Lotos - Raport za 2020 r.

Kiedy: 12 marzec 2021
Miejsce:
Organizator: Grupa Lotos
PKN Orlen - Raport roczny za 2020 rok

Kiedy: 15 marzec 2021
Miejsce:
Organizator: PKN OrlenSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezydenci Białorusi i Rosji mają rozmawiać między innymi o kolejnych pożyczkach dotycządych Elektrowni Ostrowiec
15.02.2021r. 08:36

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Prezydenci Białorusi i Rosji mają się spotkać w Soczi by rozmawiać między innymi o kolejnych pożyczkach na rosyjski atom na ziemi białoruskiej, czyli Elektrowni Ostrowiec - czytamy w BiznesAlert.pl.
Minister spraw zagranicznych Białorusi Wołodymyr Makiej zapowiedział, że spotkanie zaplanowane na 22 lub 25 lutego zostanie poświęcone między innymi rozmowom na temat współpracy finansowej i kredytowej, choć nie jest pewne, że Mińsk zwróci się do Moskwy o nowe pożyczki.

Kommiersant donosił wcześniej, że Białorusini liczą na dostęp do pozostałych środków pożyczonych im przez Rosjan na budowę Elektrowni Ostrowiec, które mają przekraczać trzy mld dolarów. Na razie nie ma potwierdzenia oficjalnego tej informacji.
Rozmowy odbędą się wobec prześladowań opozycji na Białorusi, która znajduje się z tego powodu pod pręgierzem krytyki na Zachodzie. Prezydent Aleksander Łukaszenka zapowiedział zmianę konstytucji, która zostanie przedstawiona na początku 2022 roku, która ma być odpowiedzią na postulat przekazania władzy wysuwany przez opozycję. Kolejny temat sporny to Elektrownia Ostrowiec. Parlament Europejski wezwał Komisję do rozmów z Mińskiem w celu opóźnienia oddania tego obiektu do użytku do czasu zapewnienia odpowiednich standardów bezpieczeństwa - czytamy w BiznesAlert.pl.

Sprawdź ten temat:
Kommiersant , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE