ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
Grupa Lotos - Raport za 2020 r.

Kiedy: 12 marzec 2021
Miejsce:
Organizator: Grupa Lotos
PKN Orlen - Raport roczny za 2020 rok

Kiedy: 15 marzec 2021
Miejsce:
Organizator: PKN OrlenSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fundusze nie planują sprzedawać akcji w wezwaniu na Polenergię po 47 zł za sztukę
28.12.2020r. 20:12

Aviva OFE Aviva Santander, Generali OFE oraz Nationale-Nederlanden OFE uznały, że cena w wezwaniu na akcje Polenergii nie odzwierciedla wartości godziwej i fundusze nie planują sprzedać akcji spółki w wezwaniu po cenie 47 zł za akcję - poinformowała Polenergia w komunikacie.
(...) Fundusze wskazały, że cena zaproponowana w wezwaniu ogłoszonym w dniu 6 listopada 2020 r. na sprzedaż akcji emitenta nie odzwierciedla wartości godziwej akcji emitenta. W związku z powyższym, każdy z Funduszy z osobna oświadczył wobec BIF IV Europe Holdings Limited oraz Mansa Investments i zobowiązał się wobec pozostałych funduszy, że nie sprzeda akcji emitenta w wezwaniu po cenie 47 zł za akcję" - napisano w komunikacie.

6 listopada BIF IV Europe Holdings i Mansa Investments wezwały do sprzedaży 21,98 mln akcji Polenergii, uprawniających do 48,4 proc. głosów na WZ spółki. Cena akcji w wezwaniu to 47 zł.
W połowie grudnia zapisy w wezwaniu zostały przedłużone do 28 stycznia.

Według informacji ze strony internetowej spółki Aviva OFE Aviva Santander ma 8,21 proc. akcji spółki, Generali OFE 6,6 proc., a Nationale-Nederlanden OFE 5,66 proc.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE