ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
Grupa Lotos - Raport za 2020 r.

Kiedy: 12 marzec 2021
Miejsce:
Organizator: Grupa Lotos
PKN Orlen - Raport roczny za 2020 rok

Kiedy: 15 marzec 2021
Miejsce:
Organizator: PKN OrlenSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EBOiR i BayernLB pożyczą 173 mln zł na budowę dwóch farm wiatrowych w Polsce
24.11.2020r. 15:10 24.11.2020r. 10:51

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wraz z niemieckim bankiem BayernLB udzielą 173 mln zł - równowartość 39 mln euro - niemieckiemu deweloperowi WKN na budowę dwóch farm wiatrowych o łącznej mocy 59 MW.
EBOiR poinformował, że pożyczka trafi do dwóch spółek niemieckiego dewelopera WKN, budujących 19 MW farmę wiatrową Krzęcin w Zachodniopomorskiem, oraz 40 MW farmę Kuślin w Wielkopolsce. Obie farmy wygrały aukcje dla OZE - zaznaczył EBOiR.

To pierwszy wspólny projekt EBOiR i WKN, liczymy na umocnienie relacji w przyszłości - oświadczył dyrektor banku na Europę Centralną i Państwa Bałtyckie Grzegorz Zieliński.
Mamy już znaczący wkład w rozwój przyjaznej dla środowiska energetyki wiatrowej w Polsce, ten projekt będzie kolejnym pozytywnym krokiem - ocenił dyrektor zarządzający WKN Roland Stanze.

EBOiR przypomniał, że od 1991 r. zapewnił już równowartość 10,3 mld euro finansowania dla 430 projektów w różnych sektorach gospodarki w Polsce.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE