ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
PKN Orlen - Raport za 4. kwartał 2020 roku

Kiedy: 4 luty 2021
Miejsce:
Organizator: PKN Orlen
PKN Orlen - Raport roczny za 2020 rok

Kiedy: 15 marzec 2021
Miejsce:
Organizator: PKN OrlenSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE widzi możliwość zaciągnięcia długu na inwestycje w wysokości 30-35 mld zł
19.10.2020r. 12:08

PGE widzi możliwość zaciągnięcia długu na realizację projektów inwestycyjnych w wysokości 30-35 mld zł - poinformował prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Poinformował, że PGE rozmawia o współpracy m.in. z Polskim Funduszem Rozwoju.
"Nasze inwestycje będą finansowane ze środków własnych, ale także chcemy sięgnąć po środki zewnętrzne. Chcemy, by 25 proc. inwestycji było sfinansowane ze środków dotacyjnych, bądź wsparcia unijnego. Szacujemy też, że będziemy mogli zaciągnąć dług w wysokości 30-35 mld zł" - powiedział Dąbrowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Prezes poinformował, że PGE prowadzi rozmowy z instytucjami finansującymi z całego świata, które chciałyby wejść z polską spółką w przedsięwzięcia biznesowe.

"Rozmawiamy z funduszami polskimi, liczymy na PFR, który jest zainteresowany wejściem z nami w różne przedsięwzięcia biznesowe. Chcielibyśmy, by PFR wszedł z nami w dystrybucję, bo to wymaga ogromnych środków. Jest duże zainteresowanie amerykańskich funduszy emerytalnych, które widzą perspektywę zainwestowania w polską energetykę. Partnerów zainteresowanych inwestycją w energetykę odnawialną jest mnóstwo" - powiedział.
"Myślimy o skorzystaniu z obligacji zielonych, ale jeszcze nie teraz, przygotowujemy się do tego" - dodał.

Dąbrowski poinformował, że PGE potrzebuje ogromnych środków na inwestycje w Polsce i to jest priorytet.

"Jeśli pojawią się w przyszłości jakieś okazje za granicą to jesteśmy tym zainteresowani. Znamy się na produkcji energii elektrycznej i ciepła, na tym chcemy się skoncentrować" - powiedział.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE