ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG Termika zawiązała odpis z tytułu utraty wartości posiadanych akcji PGG
08.10.2020r. 19:26

PGNiG Termika, spółka zależna PGNiG, w wyniku przeprowadzonego testu na utratę wartości posiadanego pakietu akcji Polskiej Grupy Górniczej, zawiązała odpis w wysokości 389 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.
PGNiG podał, że po odpisie wartość księgowa pakietu akcji PGG w skonsolidowanym sprawozdaniu grupy PGNiG na dzień 30 września 2020 r. wyniesie 0 zł. Spółka zastrzegła, że prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie.

Po utworzeniu Polskiej Grupy Górniczej wiosną 2016 r. jej akcje objęło szereg spółek z udziałem Skarbu Państwa i ich spółek zależnych - m.in. Energa Kogeneracja, Węglokoks, PGE GiEK i PGNiG Termika. W kwietniu 2016 r. Termika podpisała umowę o objęciu akcji PGG na kwotę 300 mln zł.
W marcu 2017 r. zarząd PGNiG zgodził się na objęcie kolejnych udziałów za 300 mln zł. W tym samym czasie podobnych operacji dokonały inne kontrolowane przez państwo spółki, nowym inwestorem w PGG została Enea.

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: analityk 09.10.2020r. 09:12
Kolejne potwierdzenie, że PGG jest księgowo warte ZERO. Rzeczywista wartość jest ujemna, wielce ujemna i codziennie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 09-10-2020r. 11:16 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 09.10.2020r. 13:07
Bankrut pgg już przeżarł z państwowych spółek 3,6 mld zł i dodatkowo z kieszeni podatników za zgodą UE w pomocy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE