ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

WIG-energia stracił ponad 5 procent
01.09.2020r. 20:35

Po dzisiejszej sesji kurs Tauronu spadł o 6,7 proc., najmocniej w WIG20, a indeks sektora energetycznego stracił 3,6 proc. wracając do poziomów z początku czerwca. Jak ocenił dyrektor departamentu analiz BM mBanku Kamil Kliszcz, po silnych wzrostach wywołanych zapowiedziami o możliwej reformie sektora, inwestorzy racjonalizują swoje oczekiwania.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: analityk 02.09.2020r. 09:02
Zmiana strategii poprzez "usunięcie" aktywów węglowych ze spółek energetycznych tylko wygląda atrakcyjnie dla tychże. Nawet gdyby spółki energetyczne podarowałyby państwu owe aktywa za 1 zł. A co z pasywami? Pomysłodawcy nie powiedzieli jeszcze co dalej zamierzają zrobić z tymi aktywami. Jak finansować już nie żaden tam rozwój, ale akceptowalną przez Związki Zawodowe długotrwałą i kosztowną agonię?

W tle jest w zasadzie jeden pomysł. Owa Nowa Spółka Węglowa przejmie obecne aktywa rzeczowe od energetyki giełdowej, a w wianie otrzyma od nich gotówkę z wyemitowanych bezwartościowych wieloletnich obligacji. Co jeszcze bardziej pogrąży bilansowo sektor energetyczny.
Obym się mylił.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Fun 14.09.2020r. 07:43
Usuniecie aktywów węglowych (czyli dążenie do likwidacji kopalń) oznacza, że TAKŻE energetyka węglowa nie ma perspektyw (bo problemy węgla są poza tą branżą lecz w polityce UE). Obecni wytwórcy energii elektrycznej w Polsce jadą na tym samym wózku co górnictwo. Czego dziwnym trafem nie widzą związki zawodowe w tych firmach. Wbrew pozorom zamknięcie kopalń na Śląsku oznacza zamknięcie Bełchatowa, Bogdanki czy Kozienic itd. A spekulanci giełdowi to doskonale wiedzą nie specjalnie przejmując się informowaniem maluczkich "inwestorów" o co chodzi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE