ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podwyższył cenę docelową akcji PGNiG
07.07.2020r. 09:30

Analitycy DM BOŚ w raporcie z 29 czerwca podwyższyli cenę docelową akcji PGNiG do 5,50 zł z 3,25 zł wcześniej. Rekomendacja została podniesiona z "trzymaj" do "kupuj".
Rekomendacja została wydana przy kursie 4,53 zł. We wtorek o godz. 9.22 wynosił on 4,70 zł.

Analitycy podwyższyli prognozy finansowe dla PGNiG i oczekują 8 mld zł skor. EBITDA w 2020 r., co oznacza 30 proc. wzrost rdr i oczekują, że wszystkie segmenty biznesowe spółki pokażą lepsze wyniki, niż oczekiwane przez nich kwartał temu.

"Na tle dużych spółek, które pokrywamy, są to jedne z najwyższych oczekiwań, a z pewnością silnie kontrastują z oczekiwaniami słabej dynamiki w PKN Orlen czy w Lotosie" - napisano.

"Oczekiwane solidne wyniki PGNiG przypisujemy głównie wysokim marżom w segmencie obrotu, które są efektem kilku współistniejących pozytywnych czynników (bardzo wysokie kontrakty gazowe w br., silny spadek cen importowanego surowca pod wpływem renegocjacji kontraktu jamalskiego i masywnego obniżenia cen spot gazu, efektywny hedging)" - dodano.

Autorzy raportu uważają, że ceny spot gazu mogły osiągnąć najniższy poziom i ceny gazu europejskiego mogą zacząć rosnąć w najbliższych miesiącach.
"Nasze założenie opieramy na obecnym stanie zapasów gazu w Europie, które obecnie rosną w znacznie wolniejszym tempie niż rok temu, stosunkowo wyższych cenach ropy (silny wzrost po zapowiedzi ograniczenia produkcji przez OPEC+), oraz oczekiwaniach spadku globalnej produkcji gazu" - napisano.

Jak podano, mimo trudnych warunków makroekonomicznych, analitycy podwyższyli prognozy wyników w segmencie wydobycia na 2020 r.

"Po pierwsze, tempo wzrostu cen ropy okazało się szybsze, niż przewidywaliśmy; po drugie, w kontraście do naszych wcześniejszych oczekiwań wydaje się, że pandemia ma ograniczony wpływ na wolumen produkcji PGNiG i wreszcie, uruchomienie nowych projektów w Norwegii prawdopodobnie będzie wspierać wolumen produkcji ropy" - dodano.

Jako dobrą wiadomość dla segmentu detalicznego i sygnał, że normalizacja ponadprzeciętnych marż segmentu będzie prawdopodobnie dłuższym procesem analitycy uważają informację o obowiązującej od lipca do grudnia obniżce taryf gazowych o 10,6 proc.

"Ostatnia obniżka detalicznych taryf gazowych o 10,6 proc. okazała się niższa od naszych oczekiwań. Zakładaliśmy, że URE dokona obniżki detalicznych taryf gazowych dwukrotnie: o 12 proc. w III kwartale i o 8 proc. w IV kwartale br. (...) 1,33 proc. podwyżka taryf dystrybucyjnych (od II kw. 2020) zaskoczyła nas pozytywnie. Ostatnia podwyżka taryf dystrybucyjnych, aczkolwiek nieduża, to dobra wiadomość dla spółki zważywszy na bieżące spadki poziomów WACC. URE historycznie nie był zbyt chętny do szybkich zmian tych taryf. Może to sugerować, że korzystne taryfy będą obowiązywać do końca roku" - napisano.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Gaz 07.07.2020r. 10:37
Jesienią i zimą ceny gazu pójda w górę.
Akcje poszybują w dół.
To są naczynia połączone.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE