ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sektor energetyczny kończy serię wzrostów na GPW
15.06.2020r. 10:01

Przy globalnym wzroście awersji inwestorów do ryzyka spółki energetyczne odreagowują serię silnych wzrostów. Główne warszawskie indeksy zniżkują między 1 a 2,3 proc.
W poniedziałek rano WIG-Energia zniżkuje o blisko 5 proc. kończąc tym samym serię wzrostów wywołanych oczekiwaniami inwestorów wobec uwolnienia sektora od węgla. Od 25 maja, kiedy indeks zaczął wyraźnie rosnąć, zyskał ponad 50 proc.

PGE kończy czternastodniową serię wzrostów, w trakcie której zyskał niemal 95 proc. O godz. 9.46 kurs zniżkuje o 7 proc.

Po pięciu sesjach wzrostu, w dół o 5 proc. idzie Tauron.
W tym czasie w WIG20 spadki notują wszystkie spółki, a indeks traci 2,3 proc. do poziomu 1.747 pkt. WIG zniżkuje o 2 proc. do 49.167 pkt., mWIG40 spada o 1,4 proc. do 3.479 pkt., a sWIG80 idzie w dół o 1 proc. do 12.783 pkt.

Niemiecki DAX traci 2,8 proc., a kontrakty na S&P 500 spadają o 3 proc.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE