ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa szacuje spadek wolumenu sprzedaży energii do odbiorców końcowych w związku z pandemią na 7 proc.
10.06.2020r. 08:21

W informacjach o czynnikach mających istotny wpływ na ocenę sytuacji majątkowej, finansowej oraz wynik finansowy grupy w raporcie za pierwszy kwartał 2020 roku Energa zwróciła uwagę m.in. na globalną pandemię koronawirusa.
Do ryzyk z tym związanych zaliczono miedzy innymi spadek zapotrzebowania na energię elektryczną, szczególnie dotyczący klientów końcowych z grup taryfowych A, B i C - grupa szacuje spadek wolumenu sprzedaży energii do odbiorców końcowych o 7 proc. w stosunku do sytuacji sprzed pandemii.

Wskazano też na pogorszenie dyscypliny płatniczej odbiorców wynikające z pogorszenia ich sytuacji finansowej, spadek wolumenu produkcji w spółce Energa Elektrownie Ostrołęka, zmniejszenie efektywności pracy, mogące wyniknąć z absencji chorobowych, przymusowej kwarantanny oraz wdrożonej reorganizacji pracy.

Inny czynnik ryzyka to konieczność wniesienia przez Spółkę Energa-Obrót kolejnych zabezpieczeń transakcji zakupu do Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych w ramach uzupełniania depozytów zabezpieczających, co może być bezpośrednim efektem spadku cen energii elektrycznej.
Zwrócono uwagę, że rząd wprowadził działania osłonowe w związku z pandemią, mające m.in. zabezpieczyć ryzyko płynności spółek handlujących na TGE, mają one funkcjonować do końca trzeciego kwartału 2020 roku.

"Grupa szacuje, że negatywny wpływ powyższych czynników ryzyka na wynik EBITDA Grupy za pierwszy kwartał 2020 roku wyniósł około 27 mln zł" - zauważono.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE