ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
PKN Orlen - Raport za 1. półrocze 2020 roku

Kiedy: 30 lipiec 2020
Miejsce:
Organizator: PKN Orlen
Energa - Raport za I półrocze 2020 roku

Kiedy: 30 lipiec 2020
Miejsce:
Organizator: EnergaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa spodziewa się negatywnego wpływu pandemii na wyniki
29.05.2020r. 12:51

Energa spodziewa się negatywnego wpływu trwającej pandemii na wyniki grupy - poinformowali przedstawiciele zarządu Energi.
"Mamy świadomość, że pandemia będzie mieć wpływ na gospodarkę i, w konsekwencji, na nasze przychody i parametry, co wynika z niższego zapotrzebowania na energię i niższej produkcji ze źródeł konwencjonalnych, Ostrołęka B pracuje w trybie wymuszenia" - powiedział podczas wideokonferencji wiceprezes Energi Marek Kasicki.

Dodał, że trudno ten wpływ ostatecznie oszacować, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Energa poinformowała, że w I kwartale tego roku, wpływ trwającej pandemii na EBITDA grupy m.in. w postaci zmniejszenia wolumenu sprzedaży i dystrybucji energii oszacowano na około 27 mln zł.

W prezentacji spółka podała, że 2020 rok będzie pod silnym wpływem czynników rynkowych i regulacyjnych.

Spółka poinformowała, że w segmencie dystrybucji wpływ na wyniki będzie mieć: wzrost Wartości Regulacyjnej Aktywów do 13 mld zł w taryfie na 2020 rok, spadek WACC rdr z 6,015 proc. na 5,507 proc., presja płacowa oraz ryzyko braku realizacji wolumenu dystrybucji założonego w taryfie na 2020.
W segmencie wytwarzania z OZE spółka przewiduje potencjalnie gorsze warunki hydrometeorologiczne (spodziewana susza w kraju) i uruchomienie dodatkowej produkcji z nowej farmy wiatrowej Przykona. Z kolei na wyniki wytwarzania w Elektrowni w Ostrołęce wpływ mogą mieć zmniejszenie sposobu dysponowania blokami przez PSE w ramach pracy w wymuszeniu oraz niższa ceny sprzedaży energii elektrycznej i produktów pochodnych.

Na wyniki w obszarze sprzedaży wpływ będzie mieć poziom taryfy zatwierdzonej przez prezesa URE dla gospodarstw domowych na 2020 rok, spadek wolumenu sprzedaży detalicznej w obliczu sytuacji epidemicznej w Polsce oraz konieczność wyprzedaży ze stratą nadmiarowej energii na rynku.

Grupa Energa szacuje, że miała w I kwartale 2020 r. 568 mln zł EBITDA wobec 554 mln zł rok wcześniej.

W 2019 roku EBITDA grupy wyniosła 2,04 mld zł zysku EBITDA wobec 1,88 mld zł rok w 2018 r.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE