ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
PKN Orlen - Raport za 1. półrocze 2020 roku

Kiedy: 30 lipiec 2020
Miejsce:
Organizator: PKN Orlen
Energa - Raport za I półrocze 2020 roku

Kiedy: 30 lipiec 2020
Miejsce:
Organizator: EnergaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE chce akumulować gotówkę, by przejść przez kryzys
27.05.2020r. 11:08

PGE chce akumulować gotówkę, by bezpiecznie przejść przez kryzys - poinformowali przedstawiciele zarządu PGE podczas wideokonferencji.
Prezes PGE Wojciech Dąbrowski, pytany czy grupa wypłaci dywidendę za 2019 rok, odpowiedział: "Jako zarząd PGE, oglądamy każdą złotówkę, by budować wartość firmy na przyszłość. Decyzję o wypłacie dywidendy podejmuje walne, a my w odpowiednim czasie przedstawimy naszą rekomendację".

"Dziś koncentrujemy się na podstawowej działalności, akumulujemy gotówkę, nadal będziemy jednym z najważniejszych inwestorów w Polsce. Naszym zadaniem jest przejść suchą nogą przez trudną sytuację, w której się wszyscy znaleźliśmy, by w przyszłości grupa mogła generować odpowiednie zyski" - dodał.

Wiceprezes Paweł Strączyński wskazał, że najważniejsze jest pilnowanie wskaźnika zadłużenia.

"W trudnym czasie nie możemy sobie pozwolić na dodatkowe ryzyko, że w sytuacjach nadzwyczajnych, nagłego załamania na rynku, nie będziemy przygotowani. Stąd strategia akumulowania gotówki, niezwiększania zadłużenia w krótkim okresie ponad to co niezbędne" - powiedział wiceprezes.

Dodał, że decyzja o wypłacie dywidendy powinna być poprzedzona analizą trzech wskaźników: zadłużenia grupy, spodziewanych nakładów inwestycyjnych i ewentualnych akwizycji.
Prezes PGE poinformował, że PGE planuje m.in. inwestycje w nowe źródła odnawialne i gazowe oraz modernizację aktywów węglowych. Grupa ma też w planach akwizycje.

"Potencjalne akwizycje są dla nas ważne, jesteśmy bardzo aktywni w potencjalnym pozyskiwaniu nowych aktywów. Składamy oferty na zakup farm wiatrowych na lądzie, jesteśmy zainteresowani akwizycjami w ciepłownictwie. (...) Mamy nadzieję, że niebawem jakieś umowy będziemy mogli finalizować" - powiedział prezes Dąbrowski.

W 2017 roku zarząd PGE zdecydował o zawieszeniu wypłaty dywidendy z zysków za lata 2016, 2017 i 2018. Po tym okresie spółka zamierzała rekomendować walnemu wypłatę dywidendy na poziomie 40-50 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego dla akcjonariuszy jednostki dominującej, korygowanego o wielkość odpisów aktualizujących wartość rzeczowych aktywów trwałych oraz wartości niematerialnych.

Wiceprezes Strączyński poinformował, że PGE podejmuje działania służące optymalizacji kosztów osobowych w spółkach grupy. Liczy na porozumienie ze stroną społeczną.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Arnold 27.05.2020r. 12:37
"Wiceprezes Strączyński poinformował, że PGE podejmuje działania służące optymalizacji kosztów osobowych w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE