ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
Energa - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 10 czerwiec 2020
Miejsce:
Organizator: Energa
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BOŚ: Bogusław Białowąs nie będzie kandydował ponownie na prezesa banku
21.05.2020r. 17:11

Prezes Banku Ochrony Środowiska Bogusław Białowąs złożył oświadczenie, że nie będzie się ubiegał o stanowisko członka zarządu banku na kolejną trzyletnią kadencję - poinformował w czwartek BOŚ. Oznacza to, że nie będzie brał udziału w postępowaniu m.in. na prezesa banku - dodano.
Bank wyjaśnił w komunikacie, że prezes Bogusław Białowąs złożył w czwartek oświadczenie, że "nie będzie ubiegał się o stanowisko członka zarządu Banku Ochrony Środowiska na kolejną trzyletnią kadencję, rozpoczynającą się po odbyciu Walnego Zgromadzenia Banku Ochrony Środowiska, a co za tym idzie nie będzie brał udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowiska prezesa zarządu, wiceprezesa - pierwszego zastępcy prezesa zarządu oraz wiceprezesa zarządu banku".

Rada nadzorcza banku ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne 14 maja br.

Białowąs - jak dodał BOŚ - podkreślił w oświadczeniu, iż zrealizował główne cele z ramowej strategii rozwoju banku. "Patrząc na ostatnie trzy lata funkcjonowania banku widać, że w ramach tej instytucji nastąpiła fundamentalna zmiana zarówno w zakresie modelu biznesowego, jak i charakteru organizacji" - dodał szef BOŚ.

Białowąs zwrócił uwagę, że wprowadzone przez niego zmiany zaowocowały ponad trzykrotnym wzrostem wyniku netto banku, który w 2019 r. przekroczył 80 mln zł wobec 24,4 mln zł w 2017 r.

"Wzrost sumy bilansowej oraz rekordowy kwartalny wynik na działalności bankowej udowodniły, że BOŚ wrócił po wielu latach na ścieżkę stabilnego wzrostu. To wszystko pozwala mi z satysfakcją uznać, że w pełni zrealizowałem swoją misję związaną z zarządzaniem Bankiem Ochrony Środowiska. Zrealizowanie powyższego nie byłoby możliwe bez wydatnego wsparcia Rady Nadzorczej Banku za co pragnę serdecznie podziękować" - napisał prezes w oświadczeniu.
Białowąs na prezesa BOŚ został powołany w listopadzie 2017 r.

Bank Ochrony Środowiska funkcjonuje od 1991 r. Od 1997 r. akcje BOŚ są notowane na GPW. Bank specjalizuje się w finansowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska; od początku swojej działalności sfinansował inwestycje proekologiczne warte ponad 20 mld zł.

Bank oferuje także usługi bankowości detalicznej, korporacyjnej czy inwestycyjnej.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE