ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.






SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BDM rekomenduje "kupuj" PGE
07.02.2020r. 08:55

Analitycy DM BDM, w raporcie z 30 stycznia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla PGE od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 9,1 zł za akcję.
Raport został sporządzony przy kursie 7,28 zł, a w czwartek na zamknięciu sesji jedna akcja spółki kosztowała 6,43 zł.

Zdaniem analityków, czwarty kwartał PGE powinna zakończyć wzrostem skorygowanej EBITDA mimo ok. 20 proc. rdr ubytku produkcji z węgla brunatnego, który wynikał m.in. z rekordowego importu energii.

"Przez zmianę polityki rachunkowości wyniki za pierwsze półrocze 2019 r. były zaniżone, a za drugie półrocze zawyżone w relacji do ubiegłorocznych rezultatów przy metodzie FIFO. Oczekujemy, iż spółka pozostanie na wzrostowej ścieżce wynikowej także w najbliższych kwartałach, a motorem wzrostu powinno być Ciepłownictwo czy Energetyka Odnawialna" - napisano w raporcie.
Autorzy raportu oczekują mniejszego obciążenia remontami w 2020-2022 na węglu brunatnym, co powinno prowadzić do lepszej produkcji. Dodali, że duże remonty mają przed sobą węglowe bloki w Opolu, Rybniku i Dolnej Odrze, które są krańcowymi blokami w systemie i nie generują marży.

"Spółka kończy duży cykl inwestycyjny 2014-2019, kiedy średnioroczny CAPEX kształtował się na poziomie 7,2 mld zł przy EBITDA 6,6 mld zł. W 2020 roku oczekujemy CAPEX zbliżonego do ok. 6 mld zł, co daje miejsce do wypłaty dywidendy. W okresie 2020-2030 spodziewamy się średniego CAPEX ok. 8 mld zł przy potencjale EBITDA ok. 10 mld zł rocznie (efekt gł. przychodów z rynku mocy, nowych bloków czy inwestycji w Ciepłownictwie)" - napisano w raporcie.

W ocenie analityków, zarząd - po zawieszeniu polityki dywidendowej w latach 2017-2019 - może wrócić do wypłaty dywidendy w 2020 r., ale zdaniem autorów raportu może być to jednorazowa wypłata.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE