ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy o zatwierdzeniu taryfy Taurona
19.12.2019r. 05:31

Dzisiejszy "Puls Biznesu" analizuje zatwierdzenie taryfy dla Taurona, które zapewniło mu ok. 19-procentowy wzrost cen energii.
Gazeta zwraca jednak uwagę, że po komunikacie URE Tauron ogłosił zawiązanie rezerwy.

"Tauron utworzy w czwartym kwartale 2019 r. rezerwę w szacunkowej wysokości 230-280 mln zł na umowy rodzące obciążenia w segmencie sprzedaży" - napisano w cytowanym przez "Puls Biznesu" komunikacie.
Według Roberta Maja, analityka Ipopema Securities, taryfa, której zatwierdzenie uzyskał Tauron, może nie pokrywać kosztów sprzedaży energii.

Na starty, jakie przyniosłoby spółce niezatwierdzenie taryfy zwraca jednak uwagę Paweł Puchalski z Domu Maklerskiego Santander . "Tauron ma za sobą dobry rok, z nieoczekiwanie wysokim zyskiem EBITDA, którego w 2020 r. w mojej ocenie nie da rady powtórzyć. Mając na względzie tę perspektywę, uważam, że zarząd Tauronu mógł uznać, że nie warto ryzykować i czekać jeszcze np. miesiąc na zatwierdzenie taryfy. Taki jeden miesiąc bez zatwierdzonej taryfy wg moich szacunków to ok 60 mln zł straty na poziomie EBITDA dla spółki - powiedział cytowany przez "Puls Biznesu" Paweł Puchalski.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE