ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazociąg Gustorzyn - Wronów z finansowaniem z EBI
18.12.2019r. 12:11

Projekt budowy gazociągu przesyłowego Gustorzyn - Wronów uzyskał finansowanie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego w kwocie 233 mln euro.
Projekt budowy gazociągu przesyłowego Gustorzyn - Wronów znalazł się 17 grudnia br. na liście inwestycji zatwierdzonych przez radę dyrektorów EBI, w odniesieniu do których podpisane zostały umowy finansowania.

Z informacji EBI wynika, że projekt, którego koszty są szacowane na 2,178 mld zł (507 mln euro), może liczyć na finansowanie w formie pożyczki w kwocie 1 mld zł (233 mln euro).

Realizowana przez Gaz-System inwestycja budowy gazociągu relacji Gustorzyn - Wronów o średnicy 1000 mm i ciśnieniu roboczym 8,4 MPa powstaje w trzech etapach: Gustorzyn - Leśniewice (54 km), Leśniewice - Rawa Mazowiecka (100 km) i Rawa Mazowiecka - Wronów (156 km).
(900x612)

Inwestycja jest obecnie na etapie projektowania, a jej zakończenie planowane jest na 2023 rok.

Komisja Europejska przyznała inwestycji status "Projektu o znaczeniu wspólnotowym" (Project of Common Interest-PCI). Jak informuje Gaz-System, celem inwestycji jest między innymi zwiększenie bezpieczeństwa i ciągłości zasilania paliwem gazowym, a także odciążenie istniejących gazociągów zasilających rejon Warszawy, Łodzi i Radomia oraz uelastycznienie praca systemu przesyłowego w sytuacjach nieciągłości dostaw gazu lub w sytuacji całkowitego braku dostaw z kierunku wschodniego.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE