ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.






SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Słabe zainteresowanie w pierwszych aukcjach OZE
03.12.2019r. 09:48

Aukcja na sprzedaż energii z OZE, przeprowadzona 25 listopada, zakończyła się bez rozstrzygnięcia z powodu złożenia przez uczestników mniej niż trzech ważnych ofert spełniających wymagania - poinformował Urząd Regulacji Energetyki. Drugiej aukcji nie trzeba było unieważniać, ale wpłynęło tylko trzy oferty.
W aukcji mogli wziąć udział przedsiębiorcy prowadzący instalacje biomasowe i biogazownie inne niż rolnicze o mocy powyżej 1 MW. Mogły to być instalacje spalania biomasy, układy hybrydowe, jednostki wykorzystujące m.in. biogaz z oczyszczalni bądź pozyskany ze składowisk odpadów, ale także instalacje termicznego przekształcania odpadów i instalacje spalania wielopaliwowego. Maksymalna ilość energii elektrycznej, która mogła zostać sprzedana podczas aukcji to 34 TWh, a jej wartość to 20,74 mld zł.

26 listopada odbyła się z kolei aukcja dla instalacji wykorzystujących do wytwarzania energii elektrycznej wyłącznie biogaz rolniczy, w tym z wysokosprawnej kogeneracji o mocy większej niż 1 MW. W tej aukcji wpłynęły trzy oferty, a dwie oferty z głoszone przez dwie spółki: Bioelektrownia Buczek i Polskie Biogazownie "Energy - Żórawina" wygrały aukcję. Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki w przypadku tej aukcji zadziałała reguła "wymuszenia konkurencji", zgodnie z którą aukcję tę wygrali uczestnicy, których oferty łącznie nie przekroczyły 80 proc. ilości energii objętej wszystkimi ofertami.
Minimalna cena po jakiej energia została sprzedana wyniosła 617,50 zł/MWh, a maksymalna 633,90 zł/MWh. Aukcje wygrały spółki . W ramach tej aukcji na lata 2020-2029 sprzedanych zostało 219,8 GWh energii o łącznej wartości 138 mln zł. Maksymalna ilość energii elektrycznej, która mogła być sprzedana w drodze tej aukcji wynosiła ponad 3,4 TWh (wartość: 2,2 mld zł).

Kolejne aukcje dla instalacji istniejących odbywają się w dniach 2-4 grudnia. Aukcje dla nowych instalacji odbędą się w terminach 5-13 grudnia.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE