ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Emilewicz: rząd nie planuje nowej ustawy o cenach energii; podwyżka cen nie będzie drastyczna
02.12.2019r. 09:39

Rząd nie planuje ustawy regulującej ceny energii w 2020 roku - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jej zdaniem ewentualna podwyżka cen energii dla gospodarstw domowych nie będzie drastyczna.
"Nie będzie żadnej specustawy (w sprawie zamrażania cen energii w 2020 r. - przyp. PAP Biznes) i kolejnych rekompensat" - powiedziała Emilewicz w rozmowie z Gazeta. pl.

Wskazała jednocześnie, że systemowo na wyhamowanie wzrostów cen energii dla odbiorców wpływać będą obniżki akcyzy i opłaty przejściowej.
"Ceny (energii dla gospodarstw domowych - przyp. PAP Biznes) określa prezes URE w połowie grudnia, nie spodziewam się drastycznej podwyżki cen. (...) Jeśli to będzie 5-7 proc., to trudno mówić o podwyżce, bo jeśli weźmiemy pod uwagę stopę inflacyjną, to mieścimy się w cenach" - dodała.

Jej zdaniem oczekiwania spółek energetycznych w sprawie 30 proc., jak donosiły media, wzrostu taryf są nieuzasadnione.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: antymonopol 02.12.2019r. 11:42
Podwyżka cen energii będzie dlatego że wchodzi bardzo drogi rynek mocy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: xenti 02.12.2019r. 13:58
jest takie mądre przysłowie - jak się chce psa uderzyć, to kij zawsze się znajdzie.
Problemu nie zwalałbym na rynek mocy, ale na lata zaniedbań, de facto monopol państwo w energetyce i wiele innych aspektów, o których większość czytelników cire.pl dobrze wie, a które przekładają się na to, że nasz rynek energii wygląda tak a nie inaczej i chyba co istotniejsze, obowiązują na nim takie a nie inne ceny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE