ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
PKN Orlen - Raport za 1. półrocze 2020 roku

Kiedy: 30 lipiec 2020
Miejsce:
Organizator: PKN Orlen
Energa - Raport za I półrocze 2020 roku

Kiedy: 30 lipiec 2020
Miejsce:
Organizator: EnergaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pekao zwiększy zaangażowanie w projekty zrównoważonej energetyki
07.11.2019r. 05:24

Podczas prezentacji wyników Banku Pekao za trzeci kwartał prezes Michał Krupiński zapowiedział, że bank zwiększy zaangażowanie w projekty zrównoważonej energetyki.
"Chcemy mocniej angażować w projekty finansowania energetyki niekonwencjonalnej i odnawialne źródła energii: energetykę wiatrową, fotowoltaikę czy elektrownie gazowe. Będziemy również wspierać projekty, które unowocześniają energetykę konwencjonalną i zmniejszają jej emisyjność" - podkreślił.

Dodał, że branża ta jest bardzo perspektywiczna, zarówno w Polsce jak i całej Europie Środkowo-Wschodniej i zarząd widzi w tym biznesową szansę. "W ramach konsorcjum finansowaliśmy już budowę największych farm wiatrowych w Polsce" - powiedział.
"Będziemy ograniczać nasze zaangażowanie w tzw. "brudną energetykę" - zadeklarował Krupiński.

Zysk netto grupy Banku Pekao w trzecim kwartale 2019 roku wzrósł do 656,2 mln zł z 605,8 mln zł rok wcześniej. Po trzech kwartałach 2019 roku zysk grupy Pekao wynosi 1.480,7 mln zł, czyli jest o 3,7 proc. niższy niż rok wcześniej.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE