ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polenergia ma umowę na finansowanie budowy farmy wiatrowej
05.11.2019r. 21:54

Polenergia i jej spółka zależna podpisały z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, mBankiem oraz ING Bankiem Śląskim umowę na kredyt inwestycyjny na finansowanie budowy farmy wiatrowej Szymankowo oraz kredytu VAT w okresie budowy - poinformowała Polenergia w komunikacie.
Zgodnie z umową wysokość kredytu inwestycyjny wyniesie do 107 mln zł, a kredytu VAT do 20 mln zł. Umowa przewiduje spłatę kredytu inwestycyjnego nie później niż do 10 czerwca 2037 roku, a dla kredytu VAT nie później niż do 31 marca 2022 roku. Oprocentowanie kredytów równa się stawce WIBOR powiększonej o marżę banków.

Jednocześnie spółka Farma Wiatrowa Szymankowo zawarła z Siemens Gamesa Renewable Energy umowę na dostawę, instalację i uruchomienie 11 turbin wiatrowych G132 HH 134 o mocy 3,465 MW każda (łącznie 38,115 MW).

Dostawa i instalacja turbin oraz uruchomienie farmy wiatrowej przewidziane jest w okresie od sierpnia 2020 do marca roku 2021.
Farma Wiatrowa Szymankowo zawarła też ze spółką Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego umowę dotyczącą budowy farmy. Umowa ma zostać wykonana w terminie do czerwca 2021 roku.

Umowa dotyczy realizacji przez PBDI kompleksowych robót branży budowlanej w zakresie budowy fundamentów i wzmocnień gruntu pod turbiny wiatrowe, przystosowania dróg dojazdowych dla transportu ponadgabarytowego, modernizacji dróg istniejących, budowy dróg serwisowych, platform montażowych oraz kompleksowych robót montażowo - elektroenergetycznych i niezbędnych robót budowlanych dla stacji GPO 30/110 kV wraz z siecią kablową SN, WN i światłowodową dla potrzeb realizacji farmy wiatrowej.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE