ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
PKN Orlen - Raport za 1. półrocze 2020 roku

Kiedy: 30 lipiec 2020
Miejsce:
Organizator: PKN Orlen
Energa - Raport za I półrocze 2020 roku

Kiedy: 30 lipiec 2020
Miejsce:
Organizator: EnergaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": koszty uprawnień do emisji CO2 duszą elektrociepłownie
30.08.2019r. 06:06

Na temat problemów Elektrociepłowni Andrychów, z którymi niebawem mogą się zderzyć również inne przedsiębiorstwa ciepłownicze - pisze "Rzeczpospolita".

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Andrzej 55 30.08.2019r. 18:55
Kolego "zgryźliwy", masz racje twierdząc, że biomasa raz jest a raz jej nie ma... Tzn. ta z importu zawsze była i jest, natomiast krajowej w energetyce nie ma ale jest na polu i gnije.Tak było za poprzedniej ekipy, tak jest i teraz i zanosi się, że tak będzie dalej, bo komuś na tym zależy.
Wszyscy pamiętają- a zwłaszcza plantatorzy- jak kilka lat temu wpuszczono i dostawców i zakłady energetyczne zainteresowane biomasą w przysłowiowe maliny, doprowadzając wielu do bankructwa.
Dopóki nie stworzy się solidnego systemu upraw , przetwórstwa i spalania biomasy, zapewniającego uczestnikom tego przedsięwzięcia odpowiednie i wieloletnie gwarancje,podobne do tych jakie istnieją dla wiatraków i solarów, dotąd będzie jeszcze gorzej niż jest.
A przecież trzeba wiedzieć, że te wiatraki i solary mają teoretyczny czas działania z pełną mocą tylko kilkanaście procent czasu w roku, podczas gdy dyspozycyjność zakładów biomasowych wynosi ponad 85%. I tak to jest, że ciepło potrzebne jest zwłaszcza wtedy gdy słońca jest mało, a i wiatru też nie ma dużo. Obecnie wygląda to tak - patrząc na plany aukcyjne- że nikt nie myśli o tym skazując te i tak biedne ciepłownie na węgiel i haracz za CO2.
Pan Minister Energii udaje, że tematu nie ma, albo go też nie widzi, a płacić za to jego podejście będziemy wszyscy !
Co do wypowiedzi Kolegi "Jimi":
Oczywiście, spalanie biomasy powoduje emisję CO2, ale to wyemitowane jest z powrotem pochłaniane przez rośliny, co sprawia, że w atmosferze go nie przybywa. To CO2 z węgla pozostaje i zwiększa jego zawartość powodując wiadome efekty...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE