ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
Jak stworzyć dobry wniosek o fundusze na niskoemisyjną transformację?

Kiedy: 4 czerwiec 2020
Miejsce: Jak stworzyć dobry wniosek o fundusze na niskoemisyjną transformację?
Organizator: Forum Energii
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 4 czerwiec 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": ciepło może zdrożeć o jedną trzecią
03.07.2019r. 06:02

Utrzymanie rentowność firm ciepłowniczych wymaga wzrostu rachunków dla odbiorców nawet o jedną trzecią - czytamy w "Rzeczpospolitej".

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 8 )


Autor: ec 03.07.2019r. 08:50
To bardzo niepokojące informacje. Nie chodzi o podwyżkę, ale o jej przyszłe konsekwencje. Już teraz ceny ciepła z sieci są porównywalne do cen ciepła z gazu. 30%-owa podwyżka zniszczy sieci ciepłownicze. Ich odtworzenie stanie się niemożliwe. W to miejsce wejdzie gaz. Uzależnienie PL od importu energii wzrośnie, górnicy będą strajkować.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 03.07.2019r. 09:44
Po pierwsze to jest też skutek ciągle rosnących cen węgla która w maju wyniosła dla ciepłowni aż 87 $/t podczas gdy węgiel z importu miał też spadki nawet poniżej 50$/t. Po drugie niech pazerna kogeneracja nie domaga się dodatkowej kasy od odbiorców energii i ciepła bo przez lata korzystała z pomocy poprzez kolorowe certyfikaty czerwone, żółte i fioletowe a teraz już odbiorcy energii płacą w rachunkach nowe dodatkowe opłaty na kogenerację więc niech nie wyciąga rąk po dodatkową kasę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Cieplik 03.07.2019r. 10:29
Węgiel znacznie staniał rok do roku. Problemem nie są ceny węgla tylko ogromny znaczący czynnik czyli koszt CO2. Obniżenie dopłat do energii z kogeneracji (ze zwiększeniem jednoczesnym opłat za CO2)też raczej nie wpływa pozytywnie na rentowność ciepłownictwa.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr 03.07.2019r. 11:21
Zgadzam się. Ceny paliw nie odgrywają takiej roli jak wzrost cen uprawnień. W okresie obowiązywania taryfy dla ciepła można odnotować tutaj wzrosty o ponad 100 %. Nieefektywny, mający spekulacyjny charakter system handlu emisjami zniszczy ciepłownictwo. Rok, może dwa i można zwijać sieci i całą infrastrukturę. Może ktoś się w końcu obudzi?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr 03.07.2019r. 11:21
Ceny paliw nie odgrywają takiej roli jak wzrost cen uprawnień. W okresie obowiązywania taryfy dla ciepła można odnotować tutaj wzrosty o ponad 100 %. Nieefektywny, mający spekulacyjny charakter system handlu emisjami zniszczy ciepłownictwo. Rok, może dwa i można zwijać sieci i całą infrastrukturę. Może ktoś się w końcu obudzi?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 03.07.2019r. 11:51
Kłamiesz albo nie masz o zielonego pojęcia bo nasz węgiel ciągle drożeje od roku a z importu ciągle tanieje i dlatego za podwyżki cen energii i ciepła w połowie odpowiadają podwyżki cen węgla. Kłamiesz też jak piszesz że nie ma dopłat do kogeneracji więc najpierw zobacz swój rachunek za energię to się dowiesz że jest nowa opłata za kogenerację.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Cieplik 03.07.2019r. 20:13
Dziwnym trafem umowa na dostawy miału na sezon 2019/2020 jest na sporo niższe ceny niż podobna rok temu. Ja nie piszę, że dopłat do kogeneracji nie będzie, tylko, że będą znacznie mniejsze niż dotychczas. A jak demoluje finanse opłata za dwutlenek to wie każdy ciepłownik. Niedługo to będzie 20% kosztów firmy.
PS
Każda alternatywa daje taką podwyżkę lub wyższą.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr 08.07.2019r. 13:47
Najlepsze, że ta ignorantka Ewa K. grzeje sobie teraz stołek w Brukseli a konsekwencje jej podpisu odczuwa cała branża energetyczna.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE