ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
PGE Polska Grupa Energetyczna - Raport za I kwartał 2019 roku

Kiedy: 28 maj 2019
Miejsce:
Organizator: PGE Polska Grupa Energetyczna
Enea - Raport za I kwartał 2019 roku

Kiedy: 29 maj 2019
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Woźniak: przebicie przez PGNiG wyniku EBITDA z 2018 może być trudne
14.03.2019r. 12:32

Przebicie przez PGNiG w 2019 roku ubiegłorocznego wyniku EBITDA może być trudne - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak.
"Nie mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że uda nam się w tym roku przebić wyniki z 2018 roku, zwłaszcza na poziomie EBITDA. Oczywiście będziemy się starali to zrobić" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes Woźniak.

"Z jednej strony sprzyja nam w segmencie wydobycia wysoka cena baryłki. Z drugiej - wysoka cena ropy dyktuje nam wysokie ceny gazu, co odbija się negatywnie na wynikach segmentu obrotu i magazynowania" - dodał.
W 2018 roku grupa kapitałowa PGNiG zwiększyła przychody o 16 proc. do 41,2 mld zł, EBITDA wzrosła o 8 proc., do 7,1 mld zł, EBIT poszedł w górę o 12 proc., do 4,4 mld zł, a zysk netto wzrósł o 10 proc., do 3,2 mld zł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE