ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
PGE Polska Grupa Energetyczna - Raport za I kwartał 2019 roku

Kiedy: 28 maj 2019
Miejsce:
Organizator: PGE Polska Grupa Energetyczna
Enea - Raport za I kwartał 2019 roku

Kiedy: 29 maj 2019
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CAPEX PGNiG w '19 sięgnie 6,6 mld zł, bez ewentualnych akwizycji
14.03.2019r. 10:09

CAPEX PGNiG w 2019 roku zaplanowany jest na 6,6 mld zł, przy czym kwota ta nie uwzględnia potencjalnych akwizycji - poinformował wiceprezes PGNIG Maciej Pietrzyk.
"Wydatki inwestycyjne grupy kapitałowej PGNiG w 2019 roku planujemy na 6,6 mld zł. Kwota ta nie obejmuje potencjalnych akwizycji" - poinformował podczas czwartkowej telekonferencji z analitykami Pietrzyk.

Prezes PGNiG Piotr Woźniak dodał, że spółka jest zainteresowana akwizycjami nowych złóż na szelfie kontynentalnym w Norwegii w celu realizacji zaplanowanych w strategii celów produkcyjnych.

Grupa kapitałowa PGNiG obecna jest w Norwegii poprzez spółkę zależną - PGNiG Upstream Norway, która posiada obecnie udziały w 24 koncesjach. Norweski Szelf Kontynentalny jest objęty jednym z priorytetów inwestycyjnych określonych w strategii PGNiG na lata 2017-2022.
W styczniu PGNiG Upstream Norway otrzymała w ramach corocznej rundy licencyjnej APA 2018 trzy nowe koncesje na norweskim szelfie kontynentalnym od Ministerstwa Ropy Naftowej i Energii. Na dwóch z nich ma pełnić rolę operatora.

Zgodnie ze strategią, grupa PGNiG planuje zwiększyć wydobycie gazu ze złóż w Norwegii do 2,5 mld m sześc. rocznie po 2022 roku.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE