ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
PGE Polska Grupa Energetyczna - Raport za I kwartał 2019 roku

Kiedy: 28 maj 2019
Miejsce:
Organizator: PGE Polska Grupa Energetyczna
Enea - Raport za I kwartał 2019 roku

Kiedy: 29 maj 2019
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ME: rozporządzenie do ustawy o cenach energii po zakończeniu procesu legislacyjnego nowelizacji
20.02.2019r. 11:15

Rozporządzenie do ustawy o cenach energii będzie wydane po zakończeniu procesu legislacyjnego nowelizacji, ale może być nieco wcześniej opublikowane do konsultacji - poinformował wiceminister energii Tadeusz Skobel.
"Rozporządzenie będzie wydane w momencie zamknięcia procesu legislacyjnego nowelizacji. Opublikowane i skierowane do konsultacji może być nieco wcześniej" - powiedział dziennikarzom Skobel.

Pytany, czy treść rozporządzenia do ustawy jest uzgodniona z Komisją Europejską, odpowiedział: "Komisja Europejska zna założenia".

Na sejmowej komisji ds. energii i Skarbu Państwa trwa pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o cenach energii.

Nowelizacja zakłada m.in. usunięcie obowiązku ustalenia cen i stawek na 2019 r. w wysokości nie wyższej niż stawki z 31 grudnia 2018 r. dla spółek zajmujących się przesyłaniem lub dystrybucją energii, przywracając w tym zakresie kompetencje URE.
Projekt precyzuje też zapisy z ustawy z grudnia 2018 r., wskazując, że ceny energii nie wyższe niż z 30 czerwca 2018 r. miałyby dotyczyć wszystkich rodzajów umów zawieranych pomiędzy przedsiębiorstwem obrotu a odbiorcą końcowym.

W projekcie proponuje się też zmianę terminu, do którego przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się obrotem energią elektryczną będzie obowiązane dokonać zmiany umów w stosunku do cenników energii elektrycznej. Zaproponowano, by obowiązek ten był realizowany nie później niż w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia do ustawy.

Kolejną zmianą jest propozycja umożliwienia ubiegania się o wypłatę kwoty różnicy cen przez odbiorców końcowych energii elektrycznej, kupujących energię na własny użytek na Towarowej Giełdzie Energii.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 20.02.2019r. 13:06
Tchórzewski się niczego nie nauczył jak znowu nie ma zgody UE na zmiany w ustawie. Dlatego nowelizacja ustawy i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE