ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
LW Bogdanka - Raport za pierwsze półrocze 2019 roku

Kiedy: 30 sierpień 2019
Miejsce:
Organizator: LW Bogdanka
Elektrociepłownia Będzin - Raport za I półrocze 201 9 roku

Kiedy: 16 wrzesień 2019
Miejsce:
Organizator: Elektrociepłownia BędzinSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen odwróci cześć odpisów aktualizacyjnych
07.02.2019r. 13:56

PKN Orlen odwróci w jednostkowym sprawozdaniu za 2018 r. część odpisów aktualizujących wartość inwestycji w Orlen Upstream w kwocie ok. 987 mln zł - podał koncern w komunikacie. Kwota ta powiększy wysokość jednostkowego wyniku finansowego Orlenu, ale nie wpłynie na wysokość skonsolidowanego zysku operacyjnego EBITDA grupy.
Jak podano, wysokość kwoty odwrócenia odpisów będzie przedmiotem analiz w ramach audytu rocznego sprawozdania finansowego grupy za 2018 rok i może ulec zmianie.

"Wskazane wyżej odwrócenie części odpisów jest wynikiem aktualizacji wartości inwestycji PKN Orlen w Grupie Orlen Upstream, po oszacowaniu wartości godziwej aktywów w Kanadzie na podstawie raportu sporządzonego, zgodnie ze standardami obowiązującymi na rynku kanadyjskim, przez niezależną firmę" - podano w komunikacie.

"Na podstawie tego raportu zaktualizowano także wartość aktywów z tytułu zagospodarowania i wydobycia zasobów mineralnych należących do Grupy Orlen Upstream, co będzie miało nieznaczny i niegotówkowy wpływ na wysokość skonsolidowanego zysku operacyjnego EBITDA Grupy Kapitałowej Orlen za 2018 rok" - dodano.
Planowana data publikacji przez PKN Orlen jednostkowego i skonsolidowanego raportu za rok 2018 to 21 marca 2019 roku.

Orlen ma 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Orlen Upstream.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE