ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
LW Bogdanka - Raport za pierwsze półrocze 2019 roku

Kiedy: 30 sierpień 2019
Miejsce:
Organizator: LW Bogdanka
Elektrociepłownia Będzin - Raport za I półrocze 201 9 roku

Kiedy: 16 wrzesień 2019
Miejsce:
Organizator: Elektrociepłownia BędzinSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja może mieć trudności w odzyskaniu długu z Wenezueli
07.02.2019r. 08:53

Według agencji Moody's Rosjanom będzie trudno odzyskać 2,3 mld dolarów długu PDVSA wobec Rosnieftu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Rosnieft przyznał wenezuelskiej PDVSA pożyczkę w wysokości 6,5 mld dolarów, którą miała spłacać w dostawach ropy. Zabezpieczeniem pożyczki było 49,9 procent akcji w Citgo, amerykańskiej spółce-córce PDVSA, która także stała się przedmiotem sankcji. Agencja Moody's przewiduje, że sankcje USA przeciwko wenezuelskiej PDVSA ograniczą finansowo i operacyjnie współpracę z Rosnieftem przy kilku joint venture. - Zobowiązania Citgo pozostają na razie nieaktualne - wskazuje agencja.

W zeszłym roku sąd w Delaware zajął aktywa Citgo w ramach zabezpieczenia długów PDVSA, przez co Rosnieft nie odzyska udziałów będących zabezpieczeniem spłaty długów wenezuelskich. Tymczasem agencja Fitch przypomina, że sankcje USA uderzają także w wydobycie ropy niezbędne do spłaty zadłużenia przez PDVSA.
Rosnieft informował z końcem roku, że dług PDVSA wynosi 2,3 mld dolarów a płatności w styczniu i lutym nie są zagrożone - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE