ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KALENDARIUM WYDARZEŃ
PKN Orlen - Raport półroczny za 2019 rok

Kiedy: 19 lipiec 2019
Miejsce:
Organizator: PKN Orlen
Energa - Raport za pierwsze półrocze 2019 roku

Kiedy: 7 sierpień 2019
Miejsce:
Organizator: Energa
PGE Polska Grupa Energetyczna - Raport za pierwsze półrocze 2019 roku

Kiedy: 12 sierpień 2019
Miejsce:
Organizator: PGE Polska Grupa EnergetycznaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: Fundusz Stabilizacyjny JSW nie może inwestować w energetykę
09.01.2019r. 15:57

Angażowanie się Funduszu Stabilizacyjnego JSW w aktywa energetyczne jest niemożliwe. Zatwierdzona przez Radę Nadzorczą spółki polityka wyklucza inwestowanie w instrumenty udziałowe i pożyczki - powiedział PAP minister energii Krzysztof Tchórzewski.
"Odnosząc się do pojawiających się w mediach informacji o potencjalnym zaangażowaniu JSW w projekt budowy bloku energetycznego Ostrołęka C zwracam uwagę, że jest to niemożliwe" - powiedział Tchórzewski.

Jak dodał minister, "Rada Nadzorcza JSW zatwierdziła politykę inwestowania środków zaalokowanych w Funduszu JSW Stabilizacyjnym FIZ, która nie przewiduje możliwości inwestowania w instrumenty udziałowe i pożyczki".

"Wyklucza to zaangażowanie Funduszu w inwestycje energetyczne" - zaznaczył Tchórzewski. Podkreślił, że "środki JSW są lokowane w bezpieczne papiery wartościowe i docelowo mają zapewnić płynność spółki".
Jak napisał w środę "Dziennik Gazeta Prawna", ministerstwo energii ma planować użycie 1,5 mld zł z Funduszu Stabilizacyjnego JSW do sfinansowania budowy bloku Ostrołęka C.

Związki z Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiły w środę akcję protestacyjną. Według nich, w czwartek spodziewane jest odwołanie prezesa spółki Daniela Ozona. Związki sprzeciwiają się ewentualnemu "wyprowadzeniu", po odwołaniu obecnego prezesa JSW, wypracowanych przez spółkę środków na inne inwestycje rządowe.

"Po ciężkich, wspólnych działaniach organizacji związkowych i zarządu JSW ta spółka wychodzi na prostą. (.) Główną chyba przyczyną tej decyzji, która ma zapaść jutro, są pieniądze. (.) Jeżeli politycznie jest tak, że właściciel nie jest w stanie wymóc na zarządzie JSW zgód, aby spółka ta finansowała pewne zakupy, które mijają się z celem, jeśli chodzi o działalność tej spółki - i z tej przyczyny odwołuje się prezesa, to to jest kompletnie niezrozumiałe" - mówił w środę na konferencji prasowej lider śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

KOMENTARZE ( 6 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Dziwne 09.01.2019r. 17:42
Ozon chyba sam tę dezinformację sieje.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 09-01-2019r. 19:43 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: DoMinistra 09.01.2019r. 17:50
Panie Ministrze, Pan da spokój fachowcom i weźmie się za mafię Platformianą, która otacza Pana i Prezesów różnych... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 09-01-2019r. 20:29 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: P 10.01.2019r. 12:44
No to może NBP dołoży się do Ostrołęki? Ten bank ma corocznie kilkumiliardowe zyski.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE