ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ipopema: wstępne wyniki Taurona lepsze od oczekiwań
13.02.2018r. 13:07

Grupa Tauron szacuje, że miała w IV kwartale 2017 r. 667 mln zł EBITDA, a w całym 2017 roku 3,54 mld zł EBITDA. Analityk Ipopemy Robert Maj ocenia, że wyniki są lepsze od jego oczekiwań.
Robert Maj, analityk Ipopema Securities: "Te wyniki nie wyglądają najgorzej, są trochę lepsze od moich oczekiwań na poziomie EBITDA.

Trochę zaskoczył pozytywnie segment wytwarzania. W segmencie sprzedaży były dość dobre wolumeny, co przełożyło się na wyższą EBITDA. W segmencie dystrybucji jest trochę lepiej. Strata w segmencie wydobycia była do przewidzenia z powodu spadku wolumenów.
Wynik zaraportowany EBITDA jest 13 proc. wyższy od moich założeń, a na to się nałożyło jeszcze 111 mln zł rezerw, które obciążają EBITDA".
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: radca 13.02.2018r. 16:50
SSP w energetyce natychmiast trzeba wycofać z giuełdy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE