ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BZ WBK obniżył rekomendację dla Energi do "sprzedaj", a cenę docelową do 12,70 zł
05.01.2018r. 16:39

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 14 grudnia obniżyli rekomendację dla Energi do "sprzedaj" z "kupuj", a cenę docelową akcji tej spółki zmniejszyli do 12,7 z 13,60 zł z poprzedniego raportu w listopadzie.
W dniu wydania raportu kurs akcji Energi wynosił 12,90 zł.

Analitycy BZ WBK wskazują, że w wywiadzie udzielonym PAP 13 grudnia wiceprezes Energi Jacek Kościelniak zasugerował, iż zarząd liczy na osiągnięcie niezmiennego rdr zysku EBITDA za rok finansowy 2017 (w 2016 r. było to 2,027 mld zł). Wartość ta jest niższa od prognoz DM BZ WBK i od konsensusu rynkowego.
Wiceprezes nie wskazał żadnych zdarzeń jednorazowych, analitycy zakładają więc, że można spodziewać się słabych wyników segmentu dystrybucji lub sprzedaży (które mają kluczowy wpływ na skonsolidowany zysk EBITDA).

"Słabość ta może być naszym zdaniem dla spółki nową rzeczywistością, co pogarsza nasze średnioterminowe prognozy dla zysku EBITDA Energi (przyjmujemy mniejszą skalę rozwoju segmentu sprzedaży w 2018-19). Obniżamy prognozy dla zysku EBITDA o 5 proc. w latach 2017-18 i o 1 proc. w 2019, co powoduje dwucyfrowy spadek prognoz dla zysku netto na lata 2017-18, który w 2019 zmniejsza się do 4 proc." - napisano w raporcie DM BZ WBK.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE