ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska energetyka, PGNiG i Orlen będą musiały pozyskać 33 mld zł długu do '20 - Fitch
05.12.2017r. 11:35

Fitch zakłada, że krajowe spółki energetyczne, PGNiG i PKN Orlen będą musiały do 2020 roku wyemitować 33 mld zł nowego długu - poinformował we wtorek Artur Galbarczyk, dyrektor Fitch Ratings.
"Zakładamy, że do 2020 roku sześć spółek energetycznych w Polsce będzie musiało pozyskać 33 mld zł nowego długu, z czego 17 mld zł będzie przeznaczone na refinansowanie zadłużenia" - powiedział Galbarczyk podczas konferencji Fitch dot. perspektyw dla sektora.

W efekcie zadłużenie brutto tych spółek wzrośnie do 2020 roku do 60 mld zł.
Galbarczyk poinformował, że chodzi o sześć spółek, dla których Fitch wydaje ratingi: PGE, Eneę, Energę, Tauron, PGNiG i PKN Orlen.

Ocenił, że z tych spółek największy wzrost zadłużenia dotyczyć będzie PGE i PGNiG.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Ubu Król 06.12.2017r. 13:13
Mniód
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE