ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ obniża rekomendację dla Orlenu
10.10.2017r. 08:17

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 2 października, obniżyli rekomendację dla PKN Orlen do "trzymaj" z "kupuj", podnosząc jednocześnie cenę docelową do 130 zł z 124 zł.
Raport wydano przy kursie 125,35 zł.

"Biorąc pod uwagę wyższe prognozy wyników finansowych podwyższamy do 130,0 zł na akcję 12-miesięczną wycenę docelową dla walorów PKN. Natomiast zważywszy na rosnący przez ostatnie tygodnie kurs akcji oraz ograniczony potencjał wzrostu obniżamy długoterminową rekomendację fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj), a krótkoterminową rekomendację relatywną zmieniamy na Neutralnie (poprzednio Przeważaj)" - napisano w rekomendacji.

DM BOŚ w nadchodzących miesiącach zaleca inwestorom strategię "range trading" i przeważać walory PKN przy poziomie kursu 115-120 zł na akcję i niedoważać, kiedy kurs zbliża się w okolice 135-140 zł na akcję.
"Obecnie walory PKN są notowane z jedynie 6 proc. dyskontem względem porównywalnych spółek w odniesieniu do wskaźnika EV/EBITDA na lata 2018-2019. W poprzednich latach to dyskonto było wyraźnie wyższe. Walory PKN są wyraźnie droższe w porównaniu do akcji Lotosu, zwłaszczajeśli oczekujemy silniejszej dynamiki przyszłych zysków dla tej drugiej spółki" - napisano w raporcie.

DM BOŚ szacuje, że EBITDA grupy w 2017 r. powinna wzrosnąć do 12,15 mld zł, a w 2018 r. wynieść 9,34 mld zł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE