ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZE PAK zwiększy rezerwę rekultywacyjną, co obniży wynik netto grupy o ok. 35 mln zł
03.10.2017r. 21:33

ZE PAK zamierza zwiększyć rezerwę rekultywacyjną w segmencie wydobycia i szacuje, że obniży to wynik brutto grupy o ok. 46 mln zł, a wynik netto o ok. 35 mln zł - podała spółka w komunikacie.
Spółka poinformowała, że rezerwa związana jest z eksploatacją odkrywek węgla brunatnego i dotyczy szacowanego kosztu rekultywacji obszarów objętych działalnością wydobywczą po jej zakończeniu.

"Podstawą do zwiększenia rezerwy jest raport dotyczący kosztów rekultywacji oraz zagospodarowania wyrobisk i terenów poeksploatacyjnych, sporządzony przez niezależnego doradcę. Spółka zleciła przygotowanie dokumentacji z uwagi na konieczność aktualizacji założeń branych pod uwagę przy szacowaniu kosztów związanych z rekultywacją użytkowanych terenów" - napisano w komunikacie.

"Koszty, których dotyczą zawiązane rezerwy, będą ponoszone przez PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin (spółka zależna od spółki) po zakończeniu eksploatacji odkrywek tj. odpowiednio po roku 2020 oraz 2030" - dodano.
W ocenie zarządu zwiększenie rezerwy obniży wynik brutto grupy ZE PAK o około 46 mln zł, a wynik netto o około 35 mln zł.

Spółka zastrzegła jednocześnie, że zaprezentowany wpływ zwiększenia rezerwy na wyniki finansowe grupy ZE PAK ma charakter szacunkowy, a powyższe kwoty nie są ostateczne i mogą ulec zmianie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE