ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Akcje firm paliwowych drożeją po publikacji marż rafineryjnych za wrzesień
03.10.2017r. 11:12

Kursy Lotosu i Orlenu rosną po publikacji danych dotyczących wrześniowej marży rafineryjnej. Papiery Lotosu około 11.05 drożeją o 5,4 proc., do 63,23 zł, a Orlenu o 1,8 proc., do 127,6 zł.
Grupa Lotos podała w poniedziałek po południu, że modelowa marża rafineryjna spółki we wrześniu 2017 r. wyniosła 10,40 USD/bbl wobec 7,92 USD/bbl w sierpniu.

Z kolei Orlen poinformował we wtorek rano, że modelowa marża rafineryjna spółki we wrześniu wyniosła 8 USD na baryłce, tyle ile w sierpniu. Dyferencjał Brent/Ural wzrósł do 1,8 USD na baryłce z 0,6 USD miesiąc wcześniej. Modelowa marża petrochemiczna PKN wzrosła do 910 euro/t z 903 euro/t w sierpniu.

Analitycy DM BDM w raporcie porannym napisali, komentując poniedziałkowe dane Lotosu, że gdańska rafineria zaprezentowała "bardzo dobry odczyt".
Wyjaśnili, że jest to m.in. pochodną wysokich marż po przestojach w amerykańskich rafineriach po przejściu huraganu Harvey.

"Poprzedni raz ponad 10 USD/bbl odnotowano w marcu 2015 roku" - informuje DM BDM.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE