ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trzeci kwartał dla PGNiG może być najsłabszy w tym roku
18.08.2017r. 14:43

Trzeci kwartał w przypadku PGNiG historycznie jest najgorszy w roku, podobnie może być i w tym roku. Nie ma jednak na horyzoncie czynników, które zachwiałyby wynikami grupy - poinformował dziennikarzy wiceprezes spółki Michał Pietrzyk.
"Trzeci kwartał jest zazwyczaj najgorszy, jeśli chodzi o wyniki grupy, ze względu na wysokie temperatury i mniejszą sprzedaż. Zapewne tak będzie i w tym roku" - powiedział wiceprezes.

W strategii spółka założyła średnioroczną EBITDA na poziomie 5,6 mld zł.

"Mamy po półroczu zrealizowaną sporą część tego planu, czyli 4,2 mld zł. Obecnie nie spodziewamy się down side, jeśli chodzi o wyniki; nie widać czynników, które mogłyby zachwiać wynikami założonymi w strategii" - dodał wiceprezes.

PGNiG podtrzymuje, że jest zainteresowana podpisaniem długoterminowego kontraktu na dostawy gazu z USA.
"Jesteśmy w stałym kontakcie z potencjalnymi partnerami amerykańskimi. Wygląda na to, że oferty amerykańskie są coraz lepsze" - powiedział prezes Piotr Woźniak.

Spółka zapewnia też, że w każdej chwili może dojść do kolejnych dostaw spotowych gazu.

"Spodziewamy się kolejnych dostaw typu spot i w 2017, i w 2018 roku" - powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes spółki.

"To świetne uzupełnienie naszego portfela importowego" - dodał.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE