ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Akcje PGE mocno rosną na GPW
13.07.2017r. 11:47

W czwartek przed południem notowania PGE kontynuują wzrosty ze środy. Spółka z punktu widzenia analizy technicznej ma potencjał do dalszych wzrostów - ocenia Piotr Neidek, analityk techniczny z DM mBanku.
Kurs PGE rośnie o 2,6 proc. do 13,13 zł i jest liderem zwyżek w WIG 20.

"Czwartkowa zwyżka notowań PGE związana jest m.in. z klasycznymi sygnałami kupna jakie pojawiły się w ostatnim czasie na wykresie cen akcji spółki oraz na wykresie indeksu WIG-Energia. Dzisiejsza aprecjacja umacnia wczorajsze wybicie tegorocznych szczytów, co w połączeniu z okazałymi obrotami sprawia, iż obserwowane wzrosty wyglądają jako część większego impulsu hossy. Z punktu widzenia geometrii rynku można zaryzykować tezę, iż trwająca od maja fala powinna osiągnąć długość zbliżoną do tej powstałej pomiędzy grudniem 2016 r. a marcem 2017 r. co oznaczałoby, że celem dla byków powinna okazać się długoterminowa strefa oporu przebiegająca w okolicy 14 zł" - napisał Neidek w komentarzu przesłanym PAP Biznes.
"Źródłem optymizmu dla akcjonariuszy ww. spółki jest sytuacja techniczna widoczna na wykresie benchmarku branżowego, gdzie aktywowana została wzrostowa formacja oG&R (odwróconej głowy z ramionami - PAP) z zasięgiem ruchu w okolice psychologicznego poziomu 4.000 punktów. Pułap ten ostatni raz widziany był dwa lata temu, kiedy cena akcji PGE była ponad 25 proc. wyższa niż ma to miejsce obecnie" - dodał.

WIG-Energia rośnie w czwartek o godz. 11.40 o 1,9 proc. do 3.211 pkt., a od początku roku zyskał ponad 25 proc.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Akcjonariusz 13.07.2017r. 12:16
Brawo PGE. Dodatkowo będzie poprawa sytuacji po zakupie aktywów ciepłowniczych
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE