ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM PKO BP obniżył rekomendację dla PKN Orlen, ale podniósł cenę docelową
12.07.2017r. 08:35

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 5 lipca, obniżyli rekomendację dla PKN Orlen do "sprzedaj" z "trzymaj", podnosząc jednocześnie cenę docelową do 100 zł z 98 zł wcześniej.
"Od naszej ostatniej rekomendacji kurs akcji PKN przewyższył indeks WIG o 12 proc. dzięki wysokim zyskom, pozytywnemu wpływowi nowych regulacji dotyczących sprzedaży paliw płynnych w Polsce i osłabieniu się PLN vs USD. Wygląda jednak na to, że dla dalszego wzrostu może zabraknąć paliwa: rynki walut nie są dla PKN już tak silne, a w otoczeniu makro branży rafineryjnej w Europie może tego lata dojść do nadpodaży na rynku benzyny/diesla" - napisano w raporcie DM PKO BP.

"Po odświeżeniu naszych założeń makro dla rynku ropy i prognoz dla spółki podnosimy prognozę EBITDA LIFO na lata 2017P-26P o 1,3 mld PLN (+1,5 proc.). Skorygowane szacunki EPS pozostają bez większych zmian. W obliczu braku fundamentalnego potencjału wzrostu dla akcji PKN zmieniamy rekomendację na +sprzedaj+ (wcześniej: +trzymaj+) i podnosimy cenę docelową z 98 do 100 zł za akcję" - dodano.

Raport został przygotowany przy kursie PKN Orlen na poziomie 110,35 zł.
Analitycy oceniają, że mocne wyniki segmentu detalicznego powinny być głównym motorem wyników spółki za II kwartał 2017 r. Ich zdaniem wyniki segmentu rafineryjnego i petrochemicznego powinny być płaskie lub nieco niższe rdr.

"Zakładamy, że oczyszczona EBITDA LIFO wyniesie 2,52 mld PLN (vs 2,59 mld PLN w 2Q16), a raportowana EBITDA 2,12 mld PLN (niższa o 0,4 mld PLN ze względu na efekt LIFO). Prognozujemy raportowany zysk netto w wysokości 1,29 mld PLN w porównaniu z 1,61 mld PLN w 2Q16. Odbiór wyników jest naszym zdaniem neutralny" - napisano.

Na cały 2017 rok DM PKO BP prognozuje osiągnięcie przez PKN Orlen 9,76 mld zł EBITDA i prawie 5,9 mld zł zysku netto.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE