ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ zmienił cenę docelową PKN Orlen
10.07.2017r. 08:18

DM BOŚ, w raporcie z 2 lipca, podniósł cenę docelową PKN Orlen ze 125,5 zł do 127 zł oraz podtrzymał rekomendację "kupuj".
Raport wydano przy kursie 111,9 zł.

"Uważamy, że inwestorzy nie doceniają zdolności spółki do generowania EBITDA w dłuższym okresie. W ostatnim raporcie nt. sektora paliw wydanym w marcu podjęliśmy próbę wyjaśnienia, skąd wzięło się nasze przekonanie, że rafineryjny segment PKN może z łatwością generować rocznie ponad 4 mld zł EBITDA wg LIFO w znormalizowanych warunkach. W niniejszym raporcie naszą uwagę poświęcamy segmentowi detalicznemu, który naszym zdaniem jest również niedoceniany przez inwestorów i analityków" - napisano w uzasadnieniu raportu.
Według DM BOŚ segment detaliczny może wygenerować nie mniej niż 600 mln zł EBITDA w II kwartale 2017 oraz ponad 2,2 mld zł w całym 2017.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE