ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podwyższa rekomendację dla Orlenu
18.04.2017r. 08:26

DM BOŚ, w raporcie z 6 kwietnia, podwyższył rekomendację dla PKN Orlen do "kupuj" z "trzymaj", podnosząc jednocześnie cenę docelową do 125,5 zł z 88,5 zł.
Raport wydano przy kursie 104,2 zł. W czwartek na zamknięciu sesji akcje koncernu kosztowały 110,1 zł.

Zdaniem DM BOŚ, inwestorzy zbytnio koncentrują się na możliwych spadkach marż rafineryjnych, nie doceniając pozytywnych skutków uruchomienia Litvinova i rozwoju nowych projektów.

Analitycy oceniają, że spółka powinna być w stanie poprawić wyniki za sprawą skuteczniejszego wykorzystania aktywów rafineryjnych i petrochemicznych.
Sprzyjającym elementem może być odbudowa wolumenu produkcji petrochemicznej w Unipetrolu, budowa nowej instalacji polietylenu i instalacji metatezy, a także uruchomienie elektrowni gazowo-parowych we Włocławku i Płocku.

"Według naszych wyliczeń, wymienione wyżej działania powinny podwyższyć EBITDA do 2020 r. łącznie o 2,9 mld zł (w porównaniu z 2016 r.). Powinno to z nawiązką zrekompensować oczekiwane 1,8 mld zł spadku EBITDA przypisanego pogorszeniu warunków makroekonomicznych na rynkach paliwowych" - napisano w raporcie.

DM BOŚ szacuje, że EBITDA grupy w 2017 r. powinna wzrosnąć do ponad 11 mld zł, a w 2018 r. wynieść 8,9 mld zł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE