ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podwyższa cenę docelową dla Lotosu
18.04.2017r. 07:55

DM BOŚ, w raporcie z 6 kwietnia, podwyższył cenę docelową dla Lotosu do 74,5 zł z 41,8 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj"
Raport wydano przy kursie 53,91 zł. W czwartek na zamknięciu sesji za papiery firmy płacono 52,5 zł.

"Sądzimy, że inwestorzy nie doceniają poziomu EBITDA, który Lotos jest w stanie wygenerować w dłuższym okresie. W naszej ocenie inwestorzy przywiązują zbyt dużą wagę do ewentualnych spadków marż rafineryjnych i umyka im pozytywny wpływ na wyniki spółki programu EFRA oraz efekty ograniczenia szarej strefy paliwowej w Polsce" - napisano w raporcie.
Analitycy uważają, że Lotos powinien okazać się jednym z największych beneficjentów ograniczania szarej strefy. Działalność rafineryjna spółki skoncentrowana jest w Polsce. Poza tym rafineria w Gdańsku w większym stopniu polega na oleju napędowym.

DM BOŚ prognozuje EBITDA grupy w 2017 r. na poziomie 2,7 mld zł, a w 2018 r. na 2,9 mld zł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE