ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Parkiet": Jaworzno III nie zwiększy długu Taurona
07.03.2017r. 06:17

Inwestycja budowy bloku 910 MW w Jaworznie nie będzie realizowana w strukturze typowego project finance - donosi "Parkiet".
Gazeta giełdy cytuje wypowiedź wiceprezesa ds. finansowych Taurona Marka Wadowskiego, który stwierdził, że na chwilę obecną grupa zakłada, iż nowy podmiot będzie finansowany jedynie poprzez podnoszenie kapitałów, bez udziału finansowania dłużnego.

Przypominamy, że opublikowany na początku grudnia ubiegłego roku przez Tauron Wytwarzanie plan podziału zakłada powołanie spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron, która będzie odpowiedzialna za budowę bloku 910 MW w Jaworznie.
Z dotychczasowych doniesień medialnych wynika, że udziałowcem tej spółki oprócz Taurona może zostać Polski Funduszu Rozwoju. Na początku lutego prezes PFR Paweł Borys zadeklarował, iż Fundusz mógłby finansować projekt w Jaworznie. Jednocześnie ocenił, że optymalne zaangażowanie PFR w finansowania kapitałowe energetyki to poziom 500 mln zł, ale jak dodał, Fundusz jest w stanie dojść do 1 mld zł. Jak zauważa "Parkiet", gdyby spółce udałoby się pozyskać maksymalną kwotą jaką PFR jest skłonny wydać na energetykę, to Fundusz stałby się właścicielem maksymalnie 20 proc. w spółce celowej.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: szerzej patrząca 07.03.2017r. 08:35
Szkoda, że Polski Fundusz Rozwoju przeznacza ogrome środki na technologie, ktore są już dzisiaj przestarzałe.W erze... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Marek 07.03.2017r. 08:38
to dobra wiadomość dla akcjonariuszy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: 54_Energetyk 07.03.2017r. 08:38
A więc polskim pieniądzem budowane
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ANALITYK 07.03.2017r. 13:33
Nie zwiększy długu, ale zwiększy koszty finansowe co nie jest dobre dla akcjonariuszy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE