ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ obniża rekomendację dla Tauronu
03.02.2017r. 08:02

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 26 stycznia, obniżyli rekomendację dla Tauronu do "sprzedaj" z "trzymaj", podtrzymując jednocześnie cenę docelową na poziomie 2,5 zł.
Raport został przygotowany przy kursie 2,97 zł.

"Napięta sytuacja finansowa spółki ogranicza możliwość jakichkolwiek inwestycji na dużą skalę w postaci na przykład przejęcia kopalni czy uczestnictwa w JV powołanego do budowy elektrowni itp., które można by zakwestionować pod względem biznesowym. Ponadto struktura akcjonariuszy wyklucza ewentualne podwyższenia wartości nominalnej akcji, które może dotyczyć innych polskich spółek energetycznych notowanych na GPW" - napisano w raporcie.

"Niemniej obniżamy długoterminową rekomendację fundamentalną dla Tauronu do +sprzedaj+ (poprzednio +trzymaj+) zważywszy na napięty bilans, prawdopodobny brak dywidendy do 2020 roku, ciągle powiększający się dług netto (wg naszych szacunków wskaźnik dług netto/EBITDA powyżej 3x oczekiwany na koniec 2017) oraz ostatnie wzrosty kursu akcji spółki skutkujące dwucyfrowym potencjału spadku względem naszej 12-miesięcznej wyceny" - dodano.
Analitycy podtrzymali krótkoterminową rekomendację relatywną "niedoważaj" dla spółki, oczekując słabych wyników finansowych za IV kw. 2016 roku i zakładając brak wypłaty dywidendy w tym roku.

DM BOŚ prognozuje, że Tauron wypracuje w tym roku 3,31 mld zł EBITDA i 947 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 17,39 mld zł.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: lol 03.02.2017r. 17:46
Tauron inwestuje w hokej ha ha.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zbych 04.02.2017r. 18:31
Dzięki Bogu :"Napięta sytuacja finansowa spółki ogranicza możliwość jakichkolwiek inwestycji na dużą skalę w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE