ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREFinanse w Energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: Kursy spółek energetycznych mocno rosną; pomagają czynniki rynkowe i techniczne
26.01.2017r. 15:19

Notowania spółek energetycznych silnie zwyżkują w czwartek - o godz. 15.15 Energa rośnie o 9,6 proc., Enea idzie w górę o 9,4 proc., PGE o 5,4 proc., a Tauron 3,8 proc. Zdaniem analityków wzrosty to wynik dobrych nastrojów na rynkach akcji oraz niskich wycen energetyki. Pomaga również sytuacja techniczna na wykresach akcji spółek.
"Nie widać powodów fundamentalnych do wzrostów kursów energetyki, są natomiast ku temu powody techniczne. Rano PGE wybiła się z formacji odwróconej głowy z ramionami. Do ruchu wzrostowego dołączyły Enea i Energa. Enea wybiła się z trendu bocznego trwającego od dwóch miesięcy. Energa wyszła natomiast z miesięcznej konsolidacji" - powiedział PAP Adam Korecki z TMS Brokers.

"Na rynku panuje dobry nastrój od pewnego czasu, a spółki energetyczne są mocno przecenione i do tej pory nie korzystały na lepszym sentymencie stąd tak dynamiczne wzrosty" - dodał.

Zdaniem Tomasza Wyłudy, kierownika zespołu doradztwa i analiz ING Banku Śląskiego wzrosty mogą mieć związek z informacją o rezygnacji przez resort energii z planów budowy elektrowni jądrowej.
"Pierwsza informacja jaka się pojawiła to pogłoski, że nie będzie budowy elektrowni atomowej w Polsce, co niewątpliwie byłoby bardzo pozytywne dla spółek energetycznych ponieważ spółki energetyczne i tak mają duże wydatki kapitałowe więc odejście od tego projektu na pewno pozytywnie wpłynie na te spółki" - powiedział PAP Wyłuda.

"Drugi czynnik to czynnik techniczny, mamy tutaj wyraźne wybicie się z trendu spadkowego, jeśli chodzi o konkretne spółki, np. Enea była w wyraźnym trendzie spadkowym od połowy 2015 r. i w ostatnich dniach ta linia spadkowa została przełamana i tutaj mamy przejście od trendu wzrostowego" - dodał.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Akcjonariusz 26.01.2017r. 17:14
Brawo Energa.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: stach44 27.01.2017r. 08:20
Efekty dobrych zmian, ale niektórzy mówią "powody techniczne".
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 27-01-2017r. 16:31 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pracownik TD 27.01.2017r. 18:39
ciekawe tylko dlaczego nie płacą pracownikom dywidend?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE